Στις 10 το πρωί έφτασε στην Εκκλησία των Παμμεγίστων Ταξιαρχών στο Νευροκόπι η σύντροφος του Ευστάθιου Τσιτλακίδη, Μαρία, για το τελευταίο αντίο στον σμηναγό – κυβερνήτη του μαχητικού Phantom F-4 που συνετρίβη 25 ναυτικά μίλια νότια της Ανδραβίδας το πρωί της Δευτέρας.
![Κηδεία Τσιτλακίδη (4)](https://i1.prth.gr/images/1168x656/files/YouTube/OJfLARBDAHM.jpg)
Η συντετριμμένη κοπέλα έφτασε στον ναό όπου θα πραγματοποιηθεί η κηδεία στις 12, κρατώντας τη φωτογραφία του αγαπημένου της στα χέρια.
Υπενθυμίζεται ότι η οικογένεια του άτυχου πιλότου αποφάσισε κατά τη διάρκεια της νεκρώσιμης ακολουθίας να προσφερθούν 1000 τριαντάφυλλα και 1000 κουφέτα σε όσους έρθουν για να αποχαιρετήσουν τον Στάθη Τσιτλακίδη, καθώς η Μαρία και ο Στάθης ετοιμάζονταν να παντρευτούν.
![kideia-tsitlakidis-7](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-02-03/kideia-tsitlakidis-7.jpg)
![kideia-tsitlakidis-8](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-02-03/kideia-tsitlakidis-8.jpg)
![kideia-tsitlakidis-9](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2023-02-03/kideia-tsitlakidis-9.jpg)