![mykonos_party_xr](https://i1.prth.gr/images/1168x656/files/2022-07-26/mykonos_party_xr.jpg)
Την Κυριακή το βράδυ, πάνω από 400 άτομα έλαβαν οδηγίες για το πάρτι που οργάνωνε η ομάδα 88 Butterfly, γνωστή για τα live events με dj που στήνει πολύ συχνά στη Μύκονο, τα οποία ξεκινούν μετά τα μεσάνυχτα.
Με το σήμα κατατεθέν της ομάδας -μια πεταλούδα που άλλαζε χρώματα- να δεσπόζει, οι καλεσμένοι άρχισαν να φτάνουν σταδιακά μετά τη 1 τα μεσάνυχτα σε βίλα που βρίσκεται μια ανάσα από την εμβληματική κατοικία του Σωκράτη Κόκκαλη.
![mykonos_party__1_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__1_.jpg)
![mykonos_party__11_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__11_.jpg)
![mykonos_party__10_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__10_.jpg)
Σχεδόν όλοι κατέφτασαν από τα πάρτι στον Scorpios και το Pasha με ήδη ανεβασμένες διαθέσεις και χόρευαν μέχρι τα ξημερώματα, αφού το event τελείωσε γύρω στις 7 το πρωί, όταν αποχώρησαν και οι τελευταίοι.
![mykonos_party__2_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__2_.jpg)
![mykonos_party__3_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__3_.jpg)
![mykonos_party__4_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__4_.jpg)
Χθες το βράδυ, η οικογένεια Χούρι κάλεσε γύρω στα 300 άτομα, φίλους από τον χώρο του επιχειρείν, της ναυτιλίας και της κοσμικής Αθήνας στην κατοικία των περίπου 1.000 τετραγωνικών μέτρων που έχουν στη Μύκονο.
![mykonos_party__5_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__5_.jpg)
![mykonos_party__6_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__6_.jpg)
![mykonos_party__7_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__7_.jpg)
![mykonos_party__8_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__8_.jpg)
Ήταν ένα λαμπερό κάλεσμα με εξαιρετικό φαγητό, άφθονη σαμπάνια και ευφάνταστα κοκτέιλ, που κράτησε μέχρι τις μικρές ώρες, ενώ την ίδια στιγμή στη Χώρα υπήρχε το σύνηθες πάνω-κάτω στα Ματογιάννια και πολύς κόσμος στο Queen.
![mykonos_party__9_](https://i1.prth.gr/images/w880/files/2022-07-26/mykonos_party__9_.jpg)
Μακριά από τη Χώρα, στην οποία κατέβηκε μόνο μία φορά για τα εγκαίνια της έκθεσης της Ευγενίας Λιβανού έμεινε ο Φίλιππος Νιάρχος που, σύμφωνα με πληροφορίες, βρέθηκε στη Ρήνεια για μια βουτιά μακριά από αδιάκριτα βλέμματα στα τιρκουάζ νερά του μικρού νησιού μαζί με την παρέα του.