Τον πανηγυρισμό του Ζλάταν Μουσλίμοβιτς στην Κωνσταντινούπολη αντέγραψε ο Λουκάκου

813

Ο Ρομέλου Λουκάκου έβαλε τη τελευταία «πινελιά» στο θρίαμβο της Ίντερ επί της Μίλαν και το πανηγύρισε όπως ο Ζλάταν Μουσλόμιβτς στο Φενέρμπαχτσε – ΠΑΟΚ

Έναν πανηγυρισμό που έγραψε ιστορία έφερε στην επιφάνεια ο Ρομέλου Λουκάκου. Ο Βέλγος επιθετικός πέτυχε, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, το τέταρτο γκολ της Ίντερ, στη νίκη των «Νερατζούρι» επί της Μίλαν με 4-2, με την οποία έπιασαν τη Γιουβέντους στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Ο Λουκάκου, στον πανηγυρισμό που ακολούθησε του γκολ με το οποίο «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας του, δεν έμεινε απλά στο να βγάλει τη φανέλα του, καθώς τη μετέτρεψε σε σημαία, τοποθετώντας την στο κοντάρι του κόρνερ.

Ο συγκεκριμένος πανηγυρισμός έχει την σφραγίδα του Ζλάταν Μοσλίμοβιτς, με τον Βόσνιο επιθετικό να πανηγυρίζει με αυτό τον τρόπο το γκολ που είχε σημειώσει στις 26 Αυγούστου 2010, στην αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Φενέρμπαχτσε, στην Κωνσταντινούπολη, με το οποίο ο «Δικέφαλος του βορρά» έφτασε σε σκορ πρόκρισης επί της Τουρκικής ομάδας, σε αναμέτρηση για τα πλέι οφ του Europa League.