Διαιτητής σε αγώνα τρίτη κατηγορία τη Πορτογάλιας έδινε πέναλτι μέχρι να σκόραρει ο εκτελεστής!

του Δημήτρη Δεληγιάννη

507

Απίστευτα πράγματα έγινα σε αγωνά τρίτης κατηγόριας στην Πορτογάλια, καθώς ο διαιτητής του αγώνα υπέδειξε πέναλτι και στην συνέχεια έδινε επανάληψη μέχρι να σκοράρει ο εκτελεστής.

Λουίς Ρεφόρσο ήταν ο διαιτητής στον αγώνα της Τορένσε με την Ανάντια, ομάδες τρίτης κατηγορίας Πορτογάλιας. Στο 64′ του αγώνα με το σκορ στο 0-1 ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι και αποβολή υπερ της γηπεδούχου ομώς ο ποδοσφαιριστής της Τορένσε έστειλα την μπάλα άουτ.

Ο Ρεφόρσο όμως αποφάσησε να δώσει επανάληψη στην εκτέλεση. Την δεύτερη εκτέλεση την απέκρουσε ο τερματοφύλακας και πάλι όμως έδωσε επενάληψη κιτρινίζοντας παίχτη της Ανάδια με πρόφαση πως μπήκε νώρις στην μεγάλη περιοχή. Εν τέλει με την τρίτη ο ποδοσφαιριστής της Τορένσε ευστόχησε κάνοντας το 1-1.

Τελικά η Τορένσε πήρε την νίκη με 2-1, όμως η πορτογαλική ομοσπονδία έθεσε τον διαιτητή έκτος λίστας.